Written by Lukáš Daniel Pařík

Jsem kreativec.

Jsem ten, na koho připadlo napsat druhý příspěvek v rámci našeho blogu.
A nemám vrabčáka na hlavě, jak se o kreativcích můžete dočíst v prvním příspěvku od JCho. Popravdě tam mám spíš něco jako velmi lesklé, útulné náměstí nebo se to dá také vnímat jako nebývale holá mýtina, která osobitým způsobem odráží sluneční paprsky.

A teď dost humoru. A házení prasátek na stěnu holou hlavou.

Celý život se každodenně zabývám kreativní činností, jsem spisovatel, scénárista, hudební skladatel, a dokonce zpěvák. Kreativní činnost jsem většinu svého života vyvíjel na poli umění, ať už se jednalo o prózu, scénáře nebo skládání hudby. Když ale na vlastní triko vytváříte jakékoli projekty, které mají mít vlastní brand, musíte se naučit vnímat svoji kreativní činnost i její výsledek jako určitou formu businessu nebo při nejmenším jako nástroj pro business.

Ne, ani mě ani tomu, co se skrývá pod moji holou mýtinou, nebylo businessové uvažování vlastní. Nejraději jsem se vždy zaobíral emocemi, které má kreativní činnost v divácích či posluchačích vyvolává, rád jsem řešil vztahy, hlubší texty reflektující dané téma a vytvářel jsem napínavé zápletky. Jak jsem ale řekl, každý projekt potřebuje mít svůj brand a potřebuje zaujmout všechny, kdo mají utratit peníze za to, že si ho rozhodnou užít. Takže přišlo období zádumčivých úvah, jak zaujmout ještě před tím, než lidé například zajdou na můj muzikál, přečtou můj příběh nebo si koupí vstupenku do kina.

A víte co? Z hlediska kreativy je odpověď pro úspěšné reklamní video stejná jako pro úspěšné umělecké dílo: srozumitelná emoce, která ve vás zůstane.

Proto, ať už píšete text, který má sloužit jako klasická reklama, nebo znít jako empatický voice v rámci promo videa, anebo stavíte scénář pro celovečerní film, musíte v „zákazníkovi“ vyvolat emoci a s jistotou předat chtěnou informaci.

Ve svých budoucích příspěvcích se budu zabývat vytvářením textů a příběhů, výběrem vhodné hudby, rozebíráním úspěšných reklamních kampaní z pohledu kreativy, a třeba i lehkými tipy a triky, jak dosáhnout kýžených výsledků.

Nyní se jdu odebrat.

A hledat.

Jdu hledat nápad a vrabčáka, který se někam zatoulal už před spoustou – nešťastně ohromnou spoustou let.

Múzy s Vámi, přátelé
Lukáš Daniel Pařk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *