Written by Jakub Kovář

Kreativa? Business? Kreativní Business?

Je vcelku nezáviděníhodná situace psát vůbec svůj první blog jako první příspěvek na našich nových stránkách. Pokusím se ale v krátkosti vystihnout, co se teď u nás všechno děje a věřte, že ty další články už budou o trochu zábavnější.

Jsem odkojený prodejem, obchodem, businessem obecně a snažil jsem se jakékoliv kreativní činnost vyhýbat, i když co si budeme povídat, dobrý obchodník je tak trochu kreativec, který dokáže neotřelým způsobem nacházet cesty k zákazníkům. Nicméně bral jsem celý život kreativce jako podivíny s vrabčákem na hlavě, kteří jsou neuchopitelní v prostoru a čase. Pak přišel Petr Kubík, my best man, ať s ním napíšu scénář k filmu.

Já si řekl: „Jako cože? Já a scénář? Tak to ses úplně zbláznil.“

Můžete se ptát, proč Petr řekl zrovna mě, jestli jsem byl v mluvě tak vzletný, či moje zprávy na whatsappu byly natolik čtivé, že si je pročítal před spaním (ehm, já vím, že ano). Ale prý jen četl nějaký můj inzerát na prodej pračky.

LOL.

Zkusím ho někde vyhrabat a podělit se o něj, každopádně pračka byla prodaná asi za 30 vteřin. Říká se, že žádný dobrý příběh nezačíná větou: „Půjdeme na salát?“, takže ten náš začíná inzerátem na pračku.

Cool.

A dnes je to zhruba 2 roky od toho dne a napsal jsem scénáře dva. A píšu scénáře pro Primu Cool.

Crazy. Ale co ten business?

Business, obchod, prodej jsou věci, kterých se nechci vzdát. Jsou velkou součástí mé osobnosti, mého uvažování. Každý prodává. Naše nejelementárnější myšlení a každodenní činnosti jsou spojeny
s prodejem a obchodem. Něco za něco. Ty za holku zatáhneš útratu na prvním rande v očekávaní brzké protislužby. Pusa? Polibek?

(Nic víc, vždyť je to první rande. Nebuď dobytek.)

A parta podivínů s vrabčáky na hlavě v Profesionálním Videu měla za sebou skvělý projekty. Ale metodicky, koncepčně uchopený obchod tomu chyběl. A dlouhodobá vize. Takže se teď na nás připravte, protože jsme kreativní, umíme business a začínáme dělat kreativní business kreativně.

Žádný zákazník není malý, každá zakázka je důležitá.

Budujeme největší produkční skupinu u nás, PFV Group. Do tří let máme hotovo a pak začneme zdolávat další výzvu.

JC